خانه / اسلایدر / پیاده روی اربعین حسینی (ع) مانور بزرگ ظهور است.

پیاده روی اربعین حسینی (ع) مانور بزرگ ظهور است.

 

پیاده روی اربعین حسینی (ع) مانور بزرگ ظهور است.

 

اربعین پادگان تربیت سربازانِ امامت است. با سفر اربعین، پیوند خودتان را با «امامت» تقویت کنید اربعین؛ تمرین سوختن، تمرین شعله ور شدن اربعین؛………..

بنازم آنکه دائم گفـتـگوی کــــربـــــلا دارد / دلی چون جابر اندر جستجوی کربلا دارد / به یاد کاروان اربــعـیـنـی با گریه می‌گوید / همی بوسم خاکی را که بوی کربلا دارد .
اربعین پادگان تربیت سربازانِ امامت است. با سفر اربعین، پیوند خودتان را با «امامت» تقویت کنید اربعین؛ تمرین سوختن، تمرین شعله ور شدن اربعین؛ فرصتی برای دیدارها، مجالی برای زیارت آسمانی ها، ، فرصتی برای یک دله شدن است . لذا یکپارچگی جلوی آسیب دیدن را می‌گیرد یادمان باشد که «همین اجتماعات است که ملت را بیدار می کند »
امام زمان(عج) برای ظهورش چنین مقدمه‌ای لازم دارد. «اگر شیعیان ما جمع شوند و قلب‌های خود را با هم متحد کنند برای اینکه به عهدی که با ما دارند وفا کنند، مژده ملاقات ما به تاخیر نخواهد افتاد و دیدار ما برای آنها سرعت خواهد گرفت » . : لذا تجمع در اربعین علامت ظهور است. شرط کمک خدا این است اجتماع قلوب برای وفای به عهد صورت گیرد و ما این امر را در اربعین می‌بینیم که همه یک دل‌اند و یک چیز می خواهند . . اربعین در تداوم واقعه کربلا است؛ شیعیان دلداده تجدید عهد را در بهترین وجه خود یعنی رفتن با پای پیاده به زیارت کربلا ابراز می‌نمایند .تجدید عهدی که میتواند پیروان مکتب حسینی را در عشق به ظهور حضرت مهدی (عج) استوار و شکیبا نگه دارد .و میتوان به کلام گوهر بار آیت‌الله بهجت پی برد که:”امام زمان(عج) پس از ظهور، خود را به واسطه امام حسین(ع) به همه عالم معرفی می‌کند، بنابراین در آن زمان باید همه مردم عالم، امام حسین(ع )را شناخته باشند و پیاده‌روی اربعین بهترین فرصت برای این کار است” دراین چند روزه پیاده روی اربعین فرصت اندیشیدن وجود دارد. در هیچ جای دیگر اینهمه تعقل و تفکر امکان پذیر نیست. بنا بر این درک درست از اهمیت اربعین ذهن‌ها را روشن، فکرها را پویا، قلب‌ها را جلا، دل‌ها را صفا میدهد که این عظمت همایش سی میلیونی با همه احساسات و شور حسینی حتماً پشت سرش یک معرفتی وجود داردمعرفتی که نقش مهمی در ظهور حضرت حجت حق خواهد داشت ما می توانیم در این ایام مدینه فاضله ای که بعد از ظهور امام زمان (ع) به وجود می آید را در مسیر کربلا مشاهده کنیم و این عشق پاک را با چشم دل ببینیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE